Pro učitele

Projekt NUKLEON, který byl spuštěn na počátku roku 2013, je zaměřený na podporu vzdělávání a znalostí o jaderné energii a její budoucnosti a je určen pro žáky druhého stupně základních škol.

Brožura NUKLEON STORY má v novém a navíc rozšířeném vydání rozsah 32 stran. Pro školní roky 2012/13, 2013/14 a 2014/15 byly opakovaně vytištěny desítky tisíc kusů této učební pomůcky. Celkově byla tato oblíbená brožura dle zájmu škol distribuována do více jak 2600 ZŠ po celé ČR.

Na přípravě materiálu pracoval od počátku kvalitní redakční tým. Odbornou a faktickou stránku připravili zkušení redaktoři specializovaného odborného vydavatelství Business Media s titulem Technický týdeník. Didaktiku, formu a míru náročnosti, jakou přinést žákům druhého stupně ZŠ, pak revidoval zkušený kantor, učitel fyziky na druhém stupni základní školy. Originální grafika texty a pojmy srozumitelně doprovází.

Zároveň byl spuštěn specializovaný web nukleonstory.cz, na kterém se právě nacházíte, a který slouží po celý rok pro hledání a sdílení informací. Kromě spuštěné on-line verze brožury zde najdete i odbornější text pro znalejší nebo zvídavější školáky, doplněnou sekci Nukepedia o množství jednotlivých pojmů a hesel a to i o výrazy v angličtině. Veškeré náklady spojené s projektem hradí výhradně společnost Lumius, spol. s r.o. a materiály jsou pro školy a žáky dostupné zcela zdarma bez jakýchkoli podmínek, pouze na základě projeveného zájmu.

Celkem došlo ke třem vydání brožury NUKLEONSTORY. V tuto chvíli není v plánu pokračovat s tištěnou verzí i v dalších letech, dostupný zůstává tento web v plném rozsahu. Děkujeme za vaše reakce a podněty, které jsme průběžně zapracovali jak do tištěného materiálu, tak do on-line aktivit.

Napište nám svoje dotazy a připomínky

* - povinné údaje
 
Testy

Zde najdete ke stažení nové testy, které připravujeme. více

Nukleon > Pro učitele