Pro rodiče

Projekt NUKLEON, který byl spuštěn na počátku roku 2013, je zaměřený na podporu vzdělávání a znalostí o jaderné energii a její budoucnosti a je určen pro žáky druhého stupně základních škol. Brožura NUKLEON STORY má v novém a navíc rozšířeném vydání rozsah 32 stran. Pro školní rok 2014/15 byly opět vytištěny desítky tisíc kusů této učební pomůcky.  Celkově již byla tato oblíbená brožura dle zájmu učitelů distribuována do více jak 2600 škol po celé ČR.

Na přípravě materiálu pracoval opět kvalitní redakční tým. Odbornou a faktickou stránku připravil zkušený redaktor specializovaného odborného vydavatelství Business Media s titulem Technický týdeník. Didaktiku, formu a míru náročnosti, jakou přinést žákům druhého stupně ZŠ, pak revidoval zkušený kantor, učitel fyziky na druhém stupni základní školy. Originální grafika texty a pojmy srozumitelně doprovází.

Zároveň je spuštěn specializovaný web nukleonstory.cz, který slouží po celý rok pro hledání a sdílení informací. Kromě spuštěné on-line verze brožury zde najdete i odbornější text pro znalejší nebo zvídavější školáky, doplněnou sekci Nukepedia o množství jednotlivých pojmů a hesel a to i o výrazy v angličtině. V průběhu roku se chystají další inovace a také nové sekce. Veškeré náklady spojené s projektem hradí výhradně společnost Lumius, spol. s r.o. a materiály jsou pro školy a žáky dostupné zcela zdarma bez jakýchkoli podmínek, pouze na základě projeveného zájmu.

Současné vydání brožury NUKLEONSTORY je v pořadí druhým vydáním a je naším zájmem takto pokračovat i v dalších letech. Děkujeme za vaše reakce a podněty, které průběžně zapracováváme jak do tištěného materiálu, tak do on-line aktivit.

 
Nukleon > Pro rodiče